آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود؟

دسته بندی ها : مقالات
آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهند مقدار زیادی برنج خریداری کنند و تا 6 ماه نیازی به رفتن به مغازه نداشته باشند؟ درصورتی‌که جواب شما به این سؤال مثبت است، باید بدانید که نگهداری از برنج در این شرایط از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی از افراد از آن استفاده می‌کنند، استفاده از نمک است. نمک ریختن در برنج خشک یکی از بهترین روش‌هایی است که بسیاری از افراد برای نگهداری از این غلات استفاده می‌کنند. بااین‌حال، برخی از افراد بر این باورند که ممکن است استفاده از نمک باعث شکننده کردن ساختار برنج شود و در نتیجه، آن را خرد کند. ما در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که آیا این باور درست است یا خیر. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید تا بهترین روش نگهداری از برنج در حجم زیاد را بیاموزید.
نمک برنج را خرد می کند؟

همه ما ایرانی‌ها علاقه بسیار زیادی به خوردن برنج داریم. به همین دلیل هم این غلات یکی از مهم‌ترین اجزای جدانشدنی در سفره بسیاری از ماست. این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که همه ما علاقه داریم مقدار زیادی برنج در خانه خود داشته باشیم. از طرف دیگر قیمت برنج بعضا روزانه افزایش می‌یابد؛ تا حدی که در چند سال اخیر درصد زیادی از قشر متوسط و ضعیف جامعه توان خرید برنج ندارند. به همین دلیل هم بسیاری افراد حجم زیادی برنج خریداری می‌کنند و تا مدت‌های طولانی آن را در منزل نگه می‌دارند. در این صورت، بسیار مهم است یک روش مطمئن برای نگهداری از برنج خشک داشته باشید. اما به نظر شما نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود و نباید در طولانی مدت از آن استفاده کرد؟

دلیل قراردادن نمک در برنج

چرا در برنج خشک نمک می‌ریزیم؟

همان‌طور که می‌دانید، برنج حساسیت زیادی در برابر شپشک و آفات دارد. یکی از بهترین روش‌ها که از دیرباز تاکنون بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کردند، ریختن نمک در برنج خشک است. برای استفاده از این روش، توجه داشته باشید که برنج شما باید کاملاً خشک باشد. با ریختن نمک در این برنج، شما می‌توانید از رشد آفات جلوگیری کنید. البته فراموش نکنید که فقط ریختن نمک به تنهایی کافی نیست. بهتر است از یک ماده بودار دیگر مانند فلفل یا سیر هم برای جلوگیری از رشد آفات استفاده کنید یا ترجیحا از مراکز فروش نمک آبی چنین نمک‌هایی را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود؟

نمک ریختن در برنج خشک یکی از بهترین روش‌هایی است که از رشد آفات در آن پیشگیری می‌کند و می‌تواند برنج را برای مدت طولانی‌تری سالم نگه دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نمک به هیچ عنوان نمی‌تواند باعث خرد شدن برنج شود. اگر هم شما بعد از ریختن نمک با خرد شدن برنج مواجه شدید، احتمالاً دلایل دیگری دارد.

برای مثال، اگر برنج شما در معرض نور آفتاب باشد، می‌تواند باعث خرد شدن آن شود. همچنین این امکان وجود دارد برنج شما از قبل آفت زده باشد و این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی در خرد شدن آن داشته باشد. پس متوجه شدیم که جواب سؤال آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود کاملاً منفی است. اگر می‌خواهید از برنج خود برای مدت طولانی استفاده کنید، آن را در معرض آفتاب قرار ندهید و از نمک هیمالیا استفاده کنید تا برنج شما برای مدت‌های طولانی از آفت دور بماند.

چرا نمک برنج را خرد می کند؟

در چه صورت نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود؟

گفتیم نمک که اصلاً نمی‌تواند به برنج خشک آسیب برساند. این در حالی است که شاید برخی از افراد نمک را داخل برنج مرطوب ریخته و آن را برای مدت طولانی نگه دارند که می‌تواند باعث بروز مشکلات زیادی در برنج شود. اگر شما برای نگهداری از برنج مقداری نمک درون آن بریزید و همچنان برنج شما مرطوب باشد، ممکن است باعث خرد شدن آن شود. نکته جالب‌توجه درباره نمک این است که خاصیت جذب آب دارد و می‌تواند رطوبت برنج را تا حد زیادی بگیرد. بااین‌حال، اگر رطوبت دانه‌های برنج بیش از اندازه باشد، موجب می‌شود که ساختاری شکننده داشته باشند. در نتیجه، بیشتر از پیش احتمال خرد شدن آن‌ها وجود دارد.

برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است در ابتدا برنج خود را کاملاً خشک کنید و سپس مقداری نمک آبی یا صورتی، که تحت عنوان نمک صنعتی نیز شناخته می‌شوند، به‌جای نمک معمولی درون آن بریزید تا از تأثیر فوق‌العاده آن شگفت زده شوید. اگر نمی‌دانید تأثیر نمک صنعتی چیست، باید بگویم که این نمک تأثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش استحکام دانه‌های برنج دارد. دلیل این موضوع هم داشتن عناصر سدیم و املاح معدنی موجود در آن است. به همین دلیل بهتر است هنگام خیساندن برنج با آب، مقداری نمک به درون آن بریزید.

برای خرد نشدن برنج هنگام پخت چه کنیم؟

از طرف دیگر، بسیاری از آشپز‌ها می‌گویند که با خرد شدن برنج هنگام پخت مواجه می‌شوند و نمی‌دانند از چه روشی برای پیشگیری از این مشکل استفاده کنند. پیش‌ازاین نیز به اختصار توضیح دادیم که ریختن نمک در برنج نمی‌تواند باعث خرد شدن آن شود و جواب سؤال آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود کاملاً منفی بود. به نظر شما چرا برنج هنگام پخت خورد می‌شود؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از مهم‌ترین دلایلی که برنج شما هنگام پختن خورد می‌شود، نریختن نمک همگام خیساندن آن است.

برای خرد نشدن برنج هنگام پخت چه کنیم؟

استفاده از نمک صورتی و آبی تاثیر فوق‌العاده‌ای در پیشگیری از این مشکل دارد. در واقع ترکیباتی که در نمک هیمالیا و نمک آبی وجود دارد، استحکام دانه‌های برنج را بسیار بالا می‌برد. همچنین ریختن نمک صنعتی در برنج می‌توانند از خرد شدن و وا رفتن دانه‌های برنج جلوگیری کند. در صورت تمایل برای استفاده از نمک برای درخت انار از چنین نمک‌هایی استفاده کنید.

با نمک بلو سالت از خرد شدن برنج جلوگیری کنید

ما در این مقاله اطلاعاتی درباره نگهداری از برنج به مدت طولانی و همچنین روش‌های جلوگیری از خرد شدن آن هنگام پخت در اختیار شما قرار دادیم. همچنین گفتیم که بسیاری از افراد می‌پرسند آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود و توضیح دادیم که جواب این سؤال منفی است. اگر شما هم می‌خواهید از برنج در مدت طولانی استفاده کنید، بهتر است قبل از هر کاری آن را خشک کنید و سپس مقداری نمک باکیفیت خریداری کرده و به درون آن بریزید. بدین ترتیب، می‌توانید تا مدت‌های طولانی از خرد شدن و آفت زدن آن جلوگیری کنید.

سوالات متداول

01نمک در چه صورتی باعث خرد شدن برنج می‌شود؟

درصورتی‌که برنج مرطوب باشد، اضافه کردن نمک باعث خرد شدن آن می‌شود؛ زیرا نمک خاصیت جذب رطوبت را دارد.

02طرز نگهداری برنج به مدت طولانی با نمک چگونه است؟

برای از بین بردن شپشک برنج و کرم نزدن آن، کمی نمک و سیر را درون کیسه برنج بریزید.

03برای خرد نشدن برنج هنگام پخت چه کنیم؟

نمک آبی و نمک صورتی، به دلیل وجود ترکیبات خاص، استحکام برنج را بیشتر می‌کنند. برای خرید نمک آبی و صورتی، محصولات فروشگاه بلو سالت 24 را بررسی کنید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آیا نمک باعث خرد شدن برنج می‌شود؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2020-2024 BLUESALT24 - All Rights Reserved©