بهترین نمک خوراکی کدام است؟

دسته بندی ها : مقالات
یکی دیگر از املاح معدنی که در کنار خوش‌طعم کردن غذا با فواید بی‌نظیر خود باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌شود، نمک دریا یا Sea salt است. این نمک حاوی مواد معدنی مهمی از جمله کلر، روی، آهن، پتاسیم، منیزیم، سدیم، کلسیم، مس است. مقادیر یُد موجود در این ماده به دلیل تبخیر شدن آب دریا، بسیار اندک است؛ به همین دلیل است که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید از نمک دریا به جای نمک صورتی استفاده می‌کنند.در شهر پنچاب پاکستان، نمکی شگفت‌انگیز و پرخاصیت موسوم به نمک صورتی هیمالیا استخراج می‌شود. ممکن است بگویید: ما که در ایران زندگی می‌کنیم! پس نمک صورتی از کجا بخریم؟ خبر خوب این است که مراکز معتبر فروش و عرضه نمک‌های دارویی در کشور، Pink Himalayan salt را در اختیار علاقه‌مندان این محصول قرار می‌دهد. وجود یُد، پتاسیم، کلسیم و منیزیم در نمک صورتی، باعث ایجاد تفاوت بین این ماده و نمک طعام سفید شده است؛ البته واضح است که رنگ دو نمک سفید و صورتی نیز باهم تفاوت دارد.
بهترین نمک خوراکی کدام است

عنصر نمک از دیرباز نقش موثری بر تاریخ، سیاست و اقتصاد جهان داشته است. اولین کتاب نوشته شده درباره نمک به ۲۲۵۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد؛ همین موضوع قدمت اهمیت نمک را برای انسان‌ها مشخص می‌کند. کتاب‌های تاریخی  آثار استفاده از نمک را در کشور عزیزمان ایران به ۶ هزار سال قبل از میلاد مسیح نسبت می‌دهند. برخلاف تصور عموم که فکر می‌کنند از نمک تنها برای طعم بخشیدن به غذا استفاده می‌شود، باید بگوییم که این ماده معدنی به عنوان دارو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوالی که پیش می‌آید این است که « بهترین نمک خوراکی کدام است؟» و «طب سنتی و مدرن از کدام نمک، به‌خوبی یاد می‌کنند؟». چنانچه شما نیز با سوالاتی از این قبیل کلنجار می‌روید، پیشنهاد می‌کنیم چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به خواندن مقاله پیش‌رو اختصاص دهید.

بهترین نمک خوراکی چه نمکی است؟

از نظر کارشناسان صنایع غذایی، بهترین املاح برای بدن آن‌هایی هستند که مواد موردنیاز را تأمین می‌کنند. نمک‌هایی که مشابه قرص‌های مولتی ویتامین یا مکمل عمل می‌کنند و با خواص شگفت‌انگیزشان باعث برطرف شدن بسیاری از بیماری‌ها می‌شوند، نمک خوراکی مفیدی محسوب هستند. در مقابل، اگر مواد افزودنی، فلزات و مواد شیمیایی در نمک‌ها وجود داشته باشند، باعث به خطر افتادن سلامتی انسان‌ها خواهند شد. از این رو لازم است که خرید نمک را از فروشگاه‌های معتبر و قابل‌اطمینان انجام دهید تا از سلامت سفارش خود آسوده‌خاطر باشید. در بخش‌های بعدی قصد معرفی سه نوع نمک شگفت‌انگیز را به شما عزیزان داریم.

بهترین نمک خوراکی کدام است

نمک آبی؛ بهترین نمک خوراکی ایران

پزشکان طب سنتی و مدرن به افرادی که می‌پرسند بهترین نمک خوراکی کدام است، Persian blue salt را پیشنهاد می‌دهند. خرید نمک آبی سمنان به آن دسته از افرادی توصیه می‌شود که در کنار طعم بخشیدن به غذا، قصد درمان برخی از بیماری‌ها را با مصرف املاح معدنی دارند. وجود آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ید در این نمک، آن را به طلای آبی تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید:

  • پرفشاری خون خود را درمان کنید
  • سیستم ایمنی بدنتان را قوی کنید
  • از شر مشکلات گوارشی خلاص شوید
  • آسم و بیماری‌های تنفسی را بهبود دهید

استفاده از نمک آبی به‌جای نمک طعام برای شما در اولویت قرار دارد. نکته جالب در رابطه با نمک آبی، منطقه استخراج آن است. حدود میلیون‌ها سال پیش در شهرهای سمنان و گرمسار کنونی یک دریا قرار داشت که اکنون خشک شده است. بقایای به‌جا مانده از آن دریا، به نمک آبی ایرانی تبدیل شده است.

بهترین نمک خوراکی کدام است؟ نمک دریا

یکی دیگر از املاح معدنی که در کنار خوش‌طعم کردن غذا با فواید بی‌نظیر خود باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌شود، نمک دریا یا Sea salt است. این نمک حاوی مواد معدنی مهمی از جمله کلر، روی، آهن، پتاسیم، منیزیم، سدیم، کلسیم، مس است. مقادیر یُد موجود در این ماده به دلیل تبخیر شدن آب دریا، بسیار اندک است؛ به همین دلیل است که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید از نمک دریا به جای نمک صورتی استفاده می‌کنند. برخی از خواص  sea saltبه شرح زیر است:

  1. گرم کردن معده و لاغری
  2. درمان ریزش مو
  3. از بین بردن گرفتگی‌های عضلات و بهبود مچ درد، کمر درد، سیاتیک و مشکلات مفصلی
  4. کاهش و درمان شوره سر
  5. نرم کردن پوست با حذف سلول‌های پوستی مرده

هر دو علم پزشکی مدرن و سنتی از نمک دریا به‌عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های نمک سفید یاد می‌کنند. اگر به سوء هاضمه، نفخ، ترش کردن و رفلاکس معده دچار هستید، چشیدن نمک دریا قبل و بعد از غذا مشکلات شما را به‌کلی رفع خواهد کرد.

بهترین نمک خوراکی کدام است

نمک صورتی؛ بهترین سنگ نمک خوراکی

در شهر پنچاب پاکستان، نمکی شگفت‌انگیز و پرخاصیت موسوم به نمک صورتی هیمالیا استخراج می‌شود. ممکن است بگویید: ما که در ایران زندگی می‌کنیم! پس نمک صورتی از کجا بخریم؟ خبر خوب این است که مراکز معتبر فروش و عرضه نمک‌های دارویی در کشور، Pink Himalayan salt را در اختیار علاقه‌مندان این محصول قرار می‌دهد. وجود یُد، پتاسیم، کلسیم و منیزیم در نمک صورتی، باعث ایجاد تفاوت بین این ماده و نمک طعام سفید شده است؛ البته واضح است که رنگ دو نمک سفید و صورتی نیز باهم تفاوت دارد.

نمک صورتی هیمالیا باعث متعادل‌سازی هورمون سروتونین در بدن و رفع خلط گلو می‌شود. خانم‌ها و دخترانی که به کم‌خونی مبتلا هستند، باید مصرف نمک صورتی هیمالیا را در رژیم غذایی خود بگنجانند. برای پاک‌سازی بدن از سموم و درمان بی‌خوابی نیز می‌توان روی Pink Himalayan salt حساب کرد. میگرن، گرفتگی رگ‌های بدن، شوره سر و مشکلات سینوزیتی با میل کردن نمک صورتی قابل درمان هستند. پزشکان طب سنتی و مدرن، استفاده از پینک سالت را به بیماران با مشکلات تنفسی توصیه می‌کنند. اگر با مشکلاتی نظیر سوء هاضمه و بیماری‌های معده، گرفتگی عضلات، پایین بودن قوای جسمانی و عدم تعادل سطح اسید و باز در بدن دست‌وپنجه نرم می‌کنید، میل کردن نمک صورتی چاره کار شما است.

بهترین نمک خوراکی کدام است

فروشگاه بلوسالت ۲۴، توزیع‌کننده انواع نمک دارویی با خواص شگفت‌انگیز

در این مطلب به‌طورجامع و کامل توضیح دادیم که بهترین نمک خوراکی کدام است. سه نمک دریا، نمک آبی و نمک صورتی هیمالیا به‌دلیل داشتن ویژگی‌های سودبخش خود، مناسب‌ترین جایگزین برای نمک سفید خوراکی محسوب می‌شوند. با میل کردن یکی از این سه ماده معدنی سودمند، سلامتی خود و عزیزانتان را تضمین کنید.

فروشگاه اینترنتی Bluesalt24 با بیش از ده سال سابقه استخراج و عرضه مستقیم نمک‌های دارویی، یکی از معتبرترین سایت‌ها در ایران محسوب می‌شود. فرقی ندارد که نمک‌ها را به‌صورت پودری می‌خواهید یا کریستال و سنگ نمک! فروشگاه بلوسالت سفارش شما را با بسته‌بندی‌های اصولی و مناسب به‌دستتان می‌رساند. شایان ذکر است که شعبه دوم ما در کشور آلمان واقع شده است؛ بنابراین هم‌وطنان عزیزمان در سراسر آلمان نیز امکان ثبت سفارش و خرید نمک‌های دارویی را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هریک از نمک‌های آبی، صورتی و دریا با شماره 09123305313 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی بلوسالت آماده راهنمایی شما برای خرید و سفارش نمک‌های موردنیازتان است.

سوالات متداول

01نمک دریا بهتر است یا سنگ نمک؟

سنگ نمک مانند نمک آبی و نمک صورتی، نمک‌هایی ارگانیک و سالم هستند. نمک دریا نیز املاح معدنی بسیاری دارد. شوری نمک دریا نسبت به نمک معدنی کمتر است. انتخاب از بین این نمک‌ها به ذائقه خریدار بستگی دارد.

02بهترین برند نمک خوراکی کدام است؟

فروشگاه بلو سالت 24 بهترین نمک‌های خوراکی از جمله نمک آبی، نمک صورتی و نمک دریا را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. برای مشاهده محصولات، بخش فروشگاهی این سایت را بررسی کنید.

03انواع نمک طبیعی را از کجا بخریم؟

برای خرید انواع نمک طبیعی از جمله نمک آبی، نمک صورتی و نمک دریا، از محصولات فروشگاه بلو سالت 24 دیدن کنید. پس از ثبت سفارش، محصول موردنظر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نمک خوراکی کدام است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2020-2024 BLUESALT24 - All Rights Reserved©