نمک برای درخت گردو چه کاربردی دارد؟

دسته بندی ها : مقالات
کسانی که از گذشته باغداری می‌کردند، اعتقاد داشتند که نمک برای درخت گردو تأثیر زیادی دارد و می‌تواند باعث تقویت باردهی آن شود. به نظر شما این باور درست است؟ آیا می‌شود با استفاده از نمک به رشد و تقویت درخت گردو کمک کرد؟ ما در این مقاله اطلاعاتی در این باره در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بدانید که نمک چه تأثیری بر رشد و باردهی درخت گردو دارد. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورید، از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.
استفاده از نمک برای گردو

در زمان‌های گذشته، کشاورزان و باغدارانی که می‌خواستند درخت گردوی خود را تقویت کنند و یا کرم‌های درون خاک را از بین ببرند، از نمک استفاده می‌کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند که نمک می‌تواند باعث سفیدتر و تمیزتر شدن مغز گردو شود. برای انجام این کار، تنها کافی بود که مقداری نمک پای درخت گردو بریزند تا درخت پربارتر از قبل شود.

همچنین آن‌ها اعتقاد داشتند که با ریختن نمک روی درخت گردو، حیوانات کوچک و کرم‌های مضر موجود در خاک از بین می‌روند. این در حالی است که اخیراً بعد از تحقیقات انجام شده، به نظر می‌رسد که نمک تأثیری بر باردهی درخت گردو ندارد. البته شاید نمک برای از بین بردن کرم‌های مضر خاک درخت گردو کمی مناسب باشد، اما تأثیری در باردهی یا سفید شدن گردو ندارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید استفاده بیش از حد از نمک پای درخت گردو می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در این درخت شود.

چرا برای گردو از نمک استفاده می شود؟

نمک برای درخت گردو چه تأثیری دارد؟ مضرات استفاده از نمک خوراکی برای درخت گردو

برعکس چیزی که در گذشته فکر می‌کردند، استفاده از نمک معمولی می‌تواند مضرات زیادی برای درخت گردو داشته باشد. در این شرایط چاره چیست؟ برای این که بتوانید از نمک به شیوه‌ای درست برای درخت‌های گردوی خود استفاده کنید، می‌توانید نمک صورتی یا آبی را جایگزین نمک معمولی کنید. قیمت نمک آبی سمنان نسبت به مزایای فوق‌العاده آن کاملاً به صرفه است. در ادامه برخی از مضرات مهمی را که استفاده از نمک خوراکی بر درخت گردو می‌گذارد، می‌خوانید.

مسمومیت خاک درخت گردو با نمک خوراکی

یکی از مهم‌ترین مضراتی که استفاده از نمک خوراکی برای درخت گردو دارد، مسمومیت خاک است. درخت گردو یکی از حساس‌ترین درخت‌های موجود است که حساسیت نسبتاً بالایی به نمک دارد. به بیان دیگر، این درخت‌ها محدوده تحمل شوری به‌خصوصی دارند و اگر خاک بیش از اندازه شود، می‌تواند باعث بروز مسمومیت شود. دلیل آن هم وجود عنصر‌های سدیم و کلر در نمک است. به همین دلیل هم استفاده بیش از اندازه از نمک خوراکی برای درخت گردو اصلا توصیه نمی‌شود.

کاهش جذب عنصرهای مفید خاک توسط درخت

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از افراد می‌گویند نمک برای درخت گردو تأثیر منفی دارد، این است که باعث می‌شود درخت نتواند عنصر‌های مفید موجود در خاک را جذب کند. با اضافه کردن بیش از اندازه از نمک خوراکی به درخت گردو، تعادل خاک از بین می‌رود و در نتیجه، توانایی جذب عنصرهای مغذی موجود در خاک مانند مس، آهن، بر، روی، سولفات و امثال این عناصر را از دست می‌دهد.

چقدر نمک به درخت گردو بدهیم؟

هنگامی که درخت به اندازه کافی مواد مغذی جذب نکند، نمی‌تواند باردهی و رشد خوبی داشته باشد. در نتیجه این امر، طول عمر درخت و حتی کیفیت محصولات تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید. در این شرایط است که می‌توانید با جایگزین کردن نمک صورتی به جای نمک طعام، از مضرات استفاده از نمک معمولی پیشگیری کنید.

کاهش جذب آب توسط خاک

عیب دیگر افزودن نمک سفید به درخت گردو این است که در صورت اضافه کردن بیش از اندازه نمک معمولی، تعادل خاک از بین می‌رود. در نتیجه، آب از ریشه درخت خارج شده و ریشه نمی‌تواند به اندازه کافی آب را جذب کند. در صورت تداوم این شرایط، درخت و در نتیجه تمام برگ‌ها خشک خواهند شد.

کوتاه شدن عمر درخت گردو و پیری زودرس

اگر نمک بیش از اندازه به درخت گردو اضافه شود، توسط ریشه جذب خواهد شد که می‌تواند تأثیر منفی بر روند رشد داشته باشد. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، افزایش نمک در ریشه باعث کاهش جذب آب می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که برگ‌های درخت گردو دچار پیری زودرس شوند و در نتیجه، سلول‌های گیاهی درخت نیز با مشکلات بیشتری روبرو شوند. حتی نمک معمولی می‌تواند باعث کاهش باردهی رشد درخت نیز شود. یکی از بهترین جایگزین‌ها نمک دریاست. هنگامی که خواص نمک دریا را بدانید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تأثیر مثبتی بر درخت گردوی شما خواهد گذاشت.

کوچک شدن اندازه برگ‌ درخت گردو با نمک سفید

تحقیقات زیادی در زمینه اضافه کردن نمک برای درخت گردو در دانشگاه هاروارد انجام شده است. طبق این تحقیقات، مشخص شد که افزایش نمک موجود در خاک می‌تواند در اندازه برگ درخت گردو نیز تأثیر بگذارد. به همین دلیل هم باید از اضافه کردن نمک معمولی به میزان زیاد برای درخت گردو خودداری کنید.

نمک برای درخت گردو خوبه؟

چه میزان نمک برای درخت گردو مناسب است؟

برای باغداران جواب این سوال به اندازه پاسخ این سوال که سالمندان چقدر نمک مصرف کنند؟ اهمیت دارد. از آنجایی که اخیراً میزان بارندگی و آب کلی موجود در کره زمین تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است، بسیاری از باغداران با مشکل شوری خاک مواجه هستند. همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، شوری بیش از اندازه خاک می‌تواند تأثیرات جبران‌ناپذیری بر درخت گردو بگذارد. به همین دلیل هم قبل از این‌که زمین مناسب برای کشت درخت گردو را انتخاب کنید، باید آن را به‌دقت بررسی نمایید.

طبق تحقیقاتی که محققان انجام دادند، مشخص شد که تحمل شوری درخت گردو نهایتاً به 5/1 دسی زیمنس بر متر می‌رسد. بااین‌حال، برخی از افراد نیز باور دارند که مقدار پایینی از شوری موجود در خاک گردو به همراه تنظیم شرایط اسمزی و کم کردن اندازه روزنه‌های برگ می‌تواند تعریق را در درخت‌های گردو کاهش داده و در نتیجه، باعث شود آب را به میزان بیشتری در خود حفظ کند.

حفظ سلامتی درخت گردو با نمک صورتی و آبی

در این مقاله اطلاعاتی درباره تأثیر نمک سفید برای درخت گردو در اختیار شما قرار دادیم و متوجه شدید که استفاده بیش از اندازه این ماده برای خاک درخت گردو ضررهای زیادی دارد. به همین دلیل هم باید از مصرف نمک معمولی برای درخت گردو تا حد امکان خودداری کنید.

به‌طورکلی، استفاده بیش از اندازه از نمک خوراکی برای درخت گردو می‌تواند مشکلات زیان‌باری برای آن به وجود بیاورد. از آنجایی که بسیاری از افراد و باغداران از درخت گردو به عنوان یک سرمایه استفاده می‌کنند، باید به این نکته توجه زیادی داشته باشند. پس قبل از این‌که درخت گردو را بکارید، با متخصصان مشورت کرده و خاک موردنظر خود را به‌دقت بررسی نمایید. در پایان توصیه می‌کنیم در صورت نیاز به افزودن نمک به خاک درخت گردو، از نمک صورتی و آبی استفاده کنید.

سوالات متداول

01علت ریختن نمک پای درخت گردو چیست؟

بسیاری از کشاورزان براساس روش‌های قدیمی برای ازبین بردم کرم‌ها و سفید شدن مغز گردوها در خاک آن نمک می‌ریزند.

02مضرات استفاده از نمک برای درخت گردو چیست؟

ریختن نمک در خاک درخت گردو باعث شور شدن خاک و خارج کردن آب از دسترس ریشه درخت می‌شود. همچنین درخت نمی‌تواند عناصر مفید مانند مس، آهن و روی را از خاک دریافت کند.

03کدام نمک برای درخت گردو مناسب است؟

بهترین نمک برای درخت گردو نمک‌های آبی و صورتی هستند؛ این نمک‌‌‌ها علاوه‌بر کلر و سدیم حاوی املاح معدنی دیگری چون آهن، مس و زینک هستند که برای درخت مفید است. برای خرید این نمک‌ها محصولات فروشگاه بلو سالت 24 را مشاهده کنید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نمک برای درخت گردو چه کاربردی دارد؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2020-2024 BLUESALT24 - All Rights Reserved©